کمد دیواری مدرن

فهرست مطالب

مقدمه

با توجه به کمتر شدن متراژ خانه های امروزی یکی از مهم ترین فضاهایی که به هیچ وجه نمی توان از وجود آن چشم پوشی کرد، کمد دیواری است.

وجود کمد دیواری در خانه یک مزیت است و کمبود جا در خانه های امروزی باعث شده است که همه به دنبال فضایی بیشتر باشند تا وسایل خود را بتوانند در آن به راحتی و با نظم و ترتیب قرار دهند.

کمد دیواری ها نقش قابل توجهی در دکوراسیون خانه دارند چرا که نبود آن ها باعث می شود وسایل شما بعد از مدتی در اتاق ها پخش شوند و خانه شما از نظم خود خارج شود که این باعث بهم ریختگی خانه  شما و آزار و اذیت شما در طولانی مدت خواهد شد زیرا بهم ریختگی خانه،آسایش و راحتی را از شما خواهد گرفت .

استفاده از کمد دیواری مدرن با درب های لولادار و رنگ مات

به همین دلیل بهترین کار استفاده از وسایلی مانند کمد دیواری است که بتواند به خانه شما نظم ببخشد و آرامش خاطر  را به شما هدیه دهد.

کمد دیواری مدرن سفید رنگ فضای شما را بزرگتر نشان خواهد داد.

کمد های دیواری را می توانید برای قسمت های مختلف خانه و با توجه به کاربری آن فضا طراحی کنید.

استفاده از کمد دیواری مدرن برای ورودی خانه

کمد دیواری ها حتی در کوچک ترین ابعاد هم با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توانند کاربردی باشند و از ابعاد های مختلف آن می توان برای قرار دادن وسایل مختلف از لباس تا لوازم خواب استفاده کرد.

کمد دیواری ها معمولا در دو سبک کمد دیواری مدرن و کمد دیواری کلاسیک قابل سفارش و ساخت هستند و شما با توجه به طراحی داخلی فضای خود می توانید از بین این دو سبک انتخاب کنید.

که معمولا با توجه به اینکه این روزها افراد بیشتر در خانه هایی با سبک مدرن زندگی می کنند، کمد دیواری های مدرن هم بسیار پر طرفدار شده اند.

برای انتخاب کمد دیواری خود باید به نکات مهمی توجه کنید تا بعد از ساخت و استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

متریال مورد استفاده برای کمد دیواری مدرن

در گذشته معمولا کمد دیواری ها را از جنس چوب می ساختند ولی امروزه می توانید از متریال های متنوعی برای ساخت کمد دیواری مدرن خود استفاده کنید. معمولا بدنه کمد دیواری مدرن را از جنس ام دی اف می سازند که می توان از ام دی اف ایرانی یا خارجی استفاده کرد که البته ام دی اف خارجی مرغوب تر است.

برای درب های کمد دیواری مدرن می توانید از درب های تمام چوب ،تمام ام دی اف، ممبران، ام دی اف با انواع روکش های براق، مات، روکش چوب و کمد دیواری با رنگ پولیشی.

کمد دیواری مدرن با روکش چوب

کمد دیواری مدرن با روکش مات

طراحی کمد دیواری مدرن

در طراحی کمد دیواری مدرن از طرح ها و تزئینات پر کار کمد های کلاسیک خبری نیست و از طرح های ساده و خطوط صاف و یکدست و یا زاویه دار برای طراحی آن استفاده می شود.

برای طراحی کمد دیواری مدرن در نظر بگیرید که آن را در کجا می خواهید قرار دهید و بسته به محیطی که قرار است کمد دیواری مدرنتان قرار بگیرد برای آن رنگ و طرح مورد نظر را انتخاب کنید.

فرض کنید کمد دیواری مدرن را می خواهید در اتاق دختر کوچک ۵ ساله خود قرار دهید می توانید ازکمد دیواری مات با رنگ صورتی استفاده کنید.

روی درب های کمد دیواری مدرن می توانید از آینه استفاده کنید، مخصوصا برای طراحی کمد دیواری در اتاق های کوچک استفاده از آینه بسیار به فضای شما و بزرگتر نشان دادن آن کمک خواهد کرد.

مکانیزم درب های کمد دیواری مدرن

در طراحی کمد دیواری مدرن می توانید از مکانیزم های مختلف برای درب های آن استفاده کنید.

درب های این کمد ها می توانند به صورت ریلی ،کشویی،برقی،تاشو،لولا و … باشند.

استفاده از مکانیزم لولا برای درب های کمد دیواری مدرن

کمد دیواری مدرن روکش چوب به همراه مکانیزم درب ریلی

استفاده از درب های کمد دیواری مدرن با مکانیزم لولا معمولا در زمان قدیم بیشتر استفاده می شده ولی امروزه به دلیل کمبود فضا در خانه ها درب های ریلی ،کشویی و تاشو طرفدار بیشتری دارند.

این درب ها ضمن باز شدن فضایی اضافه تر را اشغال نمی کنند به همین دلیل مناسب برای تمام محیط ها هستند.

از مکانیزم های دیگری که برای درب های کمد دیواری مدرن می توان استفاده کرد ،مکانیزم وینگ لاین است که در بازار به آن آکاردئونی هم گفته می شود.این درب ها بر روی یک ریل حرکت می کنند و باز می شوند.

کمد دیواری مدرن با درب با مکانیزم وینگ لاین

رنگ در طراحی کمد دیواری مدرن

کمد دیواری مدرن را می توانید در طرح ها و رنگ های مختلف سفارش دهید ،مهمترین نکته هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری مدرن هماهنگی رنگ آن با طراحی داخلی فضایی است که در آن قرار میگیرد .

کمد دیواری مدرن طرحدار

هماهنگی ترکیب رنگ کمد دیواری مدرن با فضایی که در آن قرار می گیرد باعث می شود تا فضای شما زیباتر و چشم نوازتر به نظر برسد.

برای اتاق  فرزندان خود می توانید از رنگ های سرزنده و شاداب استفاده کنید.

برای کمد دیواری مدرن ورودی خانه می توانید از رنگ های خنثی یا کرم و  قهوه ای استفاده کنید زیرا راحت تر با دکوراسیون شما هماهنگ می شود.

برای اتاق خود می توانید بر حسب سلیقه و دیزاین اتاق خوابتان رنگ را انتخاب کنید.

کمد دیواری مدرن را می توانید در انواع روکش های طرحدار و ساده و رنگ های متنوع ببینید و از بین آن ها رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر علاقه به استفاده از رنگ مشکی برای کمد دیواری مدرن خود دارید می توانید از ترکیب آن با آینه یا رنگ های روشن استفاده کنید یا می توانید  به تنهایی از رنگ مشکی استفاده کنید، اگر فضایی که کمد دیواری در آن قرار میگیرد کوچک نباشد.

کمد دیواری مدرن ام دی اف صورتی مناسب برای اتاق بچه ها

کمد دیواری مدرن کرم براق

می توانید قسمتی از درب کمد دیواری مدرن خود را با شیشه طراحی کنید و قسمت های دیگر را از متریال های دیگر استفاده کنید.

کابینت مدرن براق قرمز

استفاده از رنگ قرمز را به تنهایی برای کابینت مدرن براق توصیه نمی کنیم ،چون مانند رنگ نارنجی و دیگر رنگ های انرژی بخش ترکیب تندی را در آشپزخانه ایجاد می کنند و باعث دلزدگی می شوند به همین دلیل از ترکیب قرمز با یک رنگ خنثی برای کابینت مدرن براق خود استفاده کنید.

کمد دیواری مدرن با رنگ مشکی و آینه

کمد دیواری مدرن سفید با ترکیب آینه برای هر فضایی مناسب است و به راحتی با بیشتر دکوراسیون ها هماهنگ می شود.

کمد دیواری مدرن خود را می توانید با طرح ها و رنگ های دلخواه سفارش دهید.

کمد دیواری مدرن طوسی

سایز کمد دیواری مدرن

ایز کمد دیواری مدرن خود را باید با توجه به فضایی که در آن قرار خواهد گرفت انتخاب کنید.

ابعاد کمد دیواری مدرن شما نباید آن قدر بزرگ باشد که هر چیز دیگری در اتاق در سایه آن قرار بگیرد و نه آن قدر کوچک باشد که وسیله های شما داخل آن جا نگیرد.

نکته دیگری که در انتخاب سایز کمد دیواری مدرن موثر است ،تعداد افرادی هست که قرار است از آن استفاده کنند . اگر به صورت اشتراکی قرار است از کمد استفاده شود ،طراحی قرینه کمد می تواند کمک بسیار خوبی به ساماندهی وسایل شما کند.

هم چنین می توانید با توجه به نیاز هر شخص از اکسسوری های لازم در کمد دیواری مدرن استفاده کنید.

هنگام انتخاب سایز کمد دیواری مدرن به این مورد هم دقت کنید که قرار است چه چیزی داخل کمد قرار بگیرد زیرا با توجه به آن سایز کمد دیواری مدرن و اکسسوری ها و طبقه بندی های شما تغییر می کند . مثلا اگر قرار باشد داخل کمد دیواری مدرنتان لحاف و تشک قرار دهید دیگر نیاز به میله آویز لباس نخواهید داشت در عوض عمق کمد باید بیشتر باشد تا به راحتی وسایل داخل آن جا بگیرند.

کمد دیواری مدرن مخصوص لباس و اکسسوری با نورپردازی داخلی

تقسیم بندی کمد دیواری مدرن

رنگ سبز یاداور طبیعت است.از ترکیب این رنگ با رنگ های تیره و یا روشن استفاده کنید تا جذابیت بیشتری به آشپزخانه خود دهید. بهترین طیف های رنگ سبز برای اشپزخانه با کابینت مدرن براق سبز روشن ،صدری،زیتونی و لجنی است .

به راحتی از طبقات بالای کمد دیواری مدرن برای وسایلی که نیاز
نیست به طور دائم در دسترس شما باشند استفاده کنید.

برای انتخاب و طراحی کمد دیواری مدرن ابتدا باید مشخص کنید که چه وسایل و لباس هایی  و چه تعداد از آن ها را می خواهید در آن قرار دهید تا بتوانید به راحتی از تقسیم بندی مناسب و تعداد کافی برای خود استفاده کنید. هم چنین با توجه به وسایلی که می خواهید در آن قرار دهید ابعاد کمد دیواری مدرن می تواند تغییر کند.

هم چنین اگر قرار است از کمد به صورت اشتراکی استفاده کنید بهتر است کمد دیواری مدرن خود را به صورت قرینه طراحی کنید یا برای هر فرد قسمتی را با توجه به نیاز های خودش طراحی کنید تا هر کس به راحتی در کمد وسایل خود را قرار دهد.

کمد دیواری مدرن را تا سقف امتداد دهید تا بیشترین استفاده ممکن را از آن ببرید .

درارتفاع  بالا می توانید از طبقات استفاده کنید و وسایلی که از آن ها زیاد استفاده نمی کنید یا لباس های خارج از فصل را قرار دهید.

همین طور می توانید برای کفش های خود قسمتی از کمد را اختصاص دهید تا آن ها را منظم و مرتب در کنار هم قرار دهید . یا با استفاده از جعبه ها آن ها را در کمد قرار دهید.

از کشو برای قرار دادن اکسسوری های خود غافل نشوید . می توانید از کشو ها برای قرار دادن لباس هایی مانند تاپ و شلوارک و یا بدلیجات،کمربند و لوازم آرایش و دیگر اکسسوری ها استفاده کنید اگر دوست ندارید که در ظاهر کمد دیواری مدرنتان کشوها مشخص باشند آن ها را داخل کمد طراحی کنید و از درب های کمد دیواری مدرنتان برای پوشش آن ها استفاده کنید.

تقسیم بندی مناسب برای کمد کفش ها

fدر این صورت هر طبقه به یک وسیله اختصاص می یابد و دسترسی و مرتب نگه داشتن آن راحتر امکان پذیر است.

اکسسوری در کمد دیواری مدرن

از انواع اکسسوری هایی مانند آویز کراوات و کمربند،لیفت لباس،اکسسوری مناسب برای قرار دادن زیورآلات و ساعت و برای دسترسی راحت به طبقات بالای کمد می توانید از پله های کشویی بلوم یا پله فضایی برای کمد دیواری مدرن استفاده کنید.

لیفت لباس برای کمد دیواری مدرن یکی از بهترین انتخاب هاست.

اکسسوری های برند سالیچه برای داخل کمد دیواری

اکسسوری هایی که می توانید از آن ها در کمد دیواری مدرن خود استفاده کنید برند های مختلفی دارند مانند بلوم،فانتونی،سالیچه که با توجه به بودجه و سلیقه خود می توانید از بین آن ها انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید از اکسسوری های آماده برای کمد استفاده کنید می توانید از باکس های چوبی یا پلاستیکی برای قرار دادن لوازم  خود استفاده کنید.

استفاده مناسب از دیوار های خالی برای کمد دیواری مدرن

می توانید از دیوارهای اطراف پنجره یا کنار تخت برای طراحی کمد دیواری مدرن استفاده کنید در این صورت می توانید از دیوار خالی برای قرار دادن مبلمان دیگر برای اتاق خواب استفاده کنید.

فضای اطراف تخت فضای بسیار مناسبی برای قرار گرفتن کمد دیواری مدرن برای اتاق های کوچک و بزرگ است.

می توانید در طراحی کمد دیواری مدرن میز هم در نظر بگیرید حتی در کمد دیواری هایی که به صورت کمجا طراحی می شوند تخت هم در یک کمد در کنار کمد دیواری مدرن قرار می گیرد.

نمونه ای از کمد دیواری مدرن که به صورت کمجا طراحی شده و تخت در آن قرار گرفته است.

کمد دیواری مدرن برای اتاق کوچک

برای فضاهای کوچک استفاده از کمد دیواری مدرن بهترین انتخاب است زیرا به راحتی وسایل شما داخل کمد قرار خواهد گرفت و فضای شما را از شلوغی نجات می دهد.

حتی کوچک ترین کمد دیواری مدرن هم می تواند کاربردی طراحی شود و برای بیشتر وسایل شما جا داشته باشد.

همانطور که گفتیم در طراحی کمد دیواری مدرن برای فضاهای کوچک مخصوصا اتاق خواب از متریال های براق با رنگ های روشن ، متریال مات با رنگ های روشن ،کمد های پولیشی با رنگ های روشن استفاده کنید تا فضای شما بزرگتر و روشن تر به نظر برسد هم چنین استفاده از آینه بر روی درب های کمد کمک بسیار زیادی به بزرگتر جلوه دادن فضای شما خواهد کرد.

استفاده از کمد دیواری مدرن با رنگ سفید در اتاق کوچک اتاق شما را بزرگتر نشان می دهد

. با استفاده از آینه بر روی درب کمد دیواری مدرن نور به خوبی نور را بازتاب می کند و فضای شما را روشنتر جلوه می دهد

برای اتاق های کوچک از درب های کشویی و یا ریلی با مکانیزم دستی یا برقی استفاده کنید تا درب های کمد دیواری مدرن فضای کمتری را اشغال کنند.

درب ها هنگام باز شدن روی هم قرار خواهند گرفت و فضای اضافه تری را اشغال نخواهند کرد.

کمد دیواری مدرن برای اتاق بزرگ

در طراحی کمد دیواری مدرن برای اتاق های بزرگ می توانید از مدل های مختلف همراه با طرح ها و رنگ های تیره یا روشن استفاده کنید و هم چنین  می توانید از درب با مکانیزم لولا یا مکانیزم های دیگر طبق سلیقه خود استفاده کنید.

کمد دیواری مدرن با متریال براق فضای شما را به دلیل انعکاس نور بزرگتر جلوه می دهد.

نورپردازی کمد دیواری مدرن

برای دید بهتر به داخل کمد دیواری مدرن می توانید از نورپردازی داخل آن استفاده کنید.

می توانید از ال ای دی ها نواری سنسوردار استفاده کنید که با باز شدن در کمد به صورت اتوماتیک روشن می شوند.

هم چنین اگر از کمد دیواری مدرن با درب های شیشه ای استفاده می کنید ،نورپردازی داخل آن ها  جذابیت کمد دیواری شما را بیشتر می کنند.

نورپردازی داخل کمد دیواری مدرن

دستگیره کمد دیواری مدرن

درب های کمد دیواری مدرن با توجه به مکانیزمی که برای آن ها انتخاب می کنید می توانند دستگیره داشته باشند یا نداشته باشند.

درب های کمد دیواری مدرن با مکانیزک ریلی دستگیره ندارند زیرا هنگام باز شدن درب ها روی هم قرار میگیرند.

اما برای درب های دیگر شما طبق سلیقه خود می توانید از دستگیره های روکار یا مخفی استفاده کنید.

کمد دیواری مدرن طرحدار با دستگیره روکار

هم چنین اگر فضای کافی دارید می توانید از اتاق لباس یا walk in closet  استفاده کنید . این اتاق ها می توانند درب داشته باشند یا نه و این طبق سلیقه شما انجام میگیرد . شما حتی می توانید در کوچک ترین فضاها هم از walk in closet یا اتاق مخصوص لباس استفاده کنید .

در طراحی اتاق مخصوص لباس در نظر داشته باشید که از چند مدل تقسیم بندی استفاده کنید تا به راحتی هر وسیله ای در جایگاه مناسب خود قرار بگیرد.

در طراحی اتاق مخصوص لباس از انواع طبقه بندی ها و اکسسوری ها برای راحتر دسته بندی کردن وسایل خود استفاده کنید.

قیمت

با توجه به متریالی که برای بدنه کمد دیواری مدرن و هم چنین برای درب های آن به کار می رود و هم چنین یراق آلاتی که برای درب در نظر گرفته می شود و هم چنین ابعاد کمد ،قیمت کمد دیواری مدرن محاسبه خواهد شد.

کلام آخر

از کمد دیواری مدرن می توانید برای پوشش قناسی های خانه به همراه کمد کاربردی استفاده کنید . این بهترین راه حل استفاده بهینه از فضای خانه است.

کمد دیواری عضوی از خانه است که در صورت حذف آن در طولانی مدت باعث هرج و مرج خانه شما خواهد شد به همین دلیل در هنگام طراحی و انتخاب مدل آن دقت لازم را به عمل بیاورید.

کمد دیواری مدرن