خرید کمد دیواری

فهرست مطالب

مقدمه

خرید کمد لباس یا کمد دیواری درست به اندازه طراحی هر بخش دیگری از خانه مثل طراحی کابینت آشپزخانه مهم است، مخصوصا خرید کمد دیواری اتاق خواب.

حتی کمد دیواری یکی از ملاک هایی هست که شما هنگام خرید خانه به آن ها دقت می کنید و اگر می خواهید خانه خود را بازسازی کنید خرید کمد دیواری جدید به زیبایی آن کمک بسزایی می کند. با خرید کمد دیواری، فضای خود را به گونه ای طراحی می کنید که وسایل شما را به طور کامل در خود جای می دهد.

خرید کمد دیواری را می توان مهم ترین بخش مبلمان اتاق خواب بعد از تهیه تخت خواب در نظر گرفت. بدون وجود کمد دیواری وسایل شما در اتاق به صورت نا منظم قرار می گیرند و باعث بهم ریختگی اتاق و اعصاب خوردی شما خواهند شد. که خرید کمد دیواری مناسب به شما کمک می کند تا اتاق خواب خود را از هرج و مرج پیش رو نجات دهید.

خرید کمد دیواری با بدنه ام دی اف و درب های شیشه ای با تقسیم بندی های مرتب و کافی برای قرار دادن وسایل

پس از خرید کمد دیواری، هم از نظر زیبایی و هم از نظر کاربردی، می بینید که کمد دیواری چه نقش مهمی را ایفا می کند.

کمد دیواری، متریالی که از آن ساخته می شود، نمای ظاهری آن، محل قرارگیری و … همه مهم ترین مواردی هستند که در نما و پلان اتاق خواب شما تاثیر گذار خواهد بود و برای شما محیطی آرامش بخش خواهند ساخت.

موارد خیلی زیادی است که قبل از طراحی و خرید کمد دیواری باید آن ها را در نظر بگیرید مخصوصا که هر فردی با توجه به نیاز های شخصی  ،کاربرد و فضایی که در اختیار دارد در نظر میگیرد که چه مواردی برای او مهمتر است و باید کمد دیواری خود را چگونه طراحی کند تا پاسخگوی نیازهایش باشد.

خرید کمد دیواری با استفاده از متریال های براق باعث می شود فضای شما بزرگ تر جلوه داده شود.

امروزه کمد لباس را می توانید هم سفارش دهید و هم از نمونه های شرکتی آماده خریداری کنید.

نمونه هایی که به صورت آماده موجود هستند را فقط در سایز های موجود و استاندارد آن ها می توان تهیه کرد و محدودیت در انتخاب طرح، رنگ و سایز خواهید داشت.

در هنگام خرید کمد دیواری خود، می توانید ابعاد و اندازه، رنگ های دلخواه و طرح های دلخواه خود را سفارش دهید.

پیدا کردن نقطه تعادل بین کاربری و زیبایی کمد دیواری می تواند بسیار سخت باشد ولی بسار پر اهمیت است.

می توانید از چند راه حل زیر برای انتخاب کمد دیواری خود استفاده کنید.

۱.انتخاب مدل کمد :

مدل های مختلفی از کمد ها وجود دارند که شما می توانید از بین آن ها انتخاب کنید.

برای اتاق خواب و یک کمد جادار معمولا می توانید از یک کمد دیواری که در داخل دیوار قرار می گیرد استفاده کنید یا از مدل هایی که در گوشه ای از اتاق به صورت ایستاده قرار می گیرند.

نمونه ای از کمد ها که در کنار فضای خالی کنار یک دیوار قرار میگیرد.

در صورت استفاده از این دسته کمد ها شما می توانید در صورت جابه جایی اتاق ها یا خانه خود آن ها را با خود ببرید و در مکان های دیگری قرار دهید.

از مزیت های خرید کمد دیواری این است که سطح کمتری از فضای اتاق شما را اشغال می کنند و شما فضای بیشتری برای رفت و آمد و قرار دادن دیگر وسایل دیگر در اتاق خواهید داشت.

خرید کمد دیواری مدرن با ترکیب شیشه و مکانیزم درب های لولایی

۲. سایز کمد دیواری را فراموش نکنید.

طراحی کمد دیواری  باید سایز مناسب داشته باشد و در فضایی که به آن اختصاص می گیرد به خوبی جای بگیرد. نباید به اندازه ای بزرگ باشد که هر وسیله دیگری در اتاق در سایه آن قرار بگیرند ولی باید به اندازه ای فضا داشته باشد که شما بتوانید نیاز های خود را توسط آن براورده کنید.

هنگام انتخاب سایز کمد دیواری  باید به این مورد دقت کنید که چند نفر از آن استفاده خواهند کرد و چه میزان و چه نوع وسیله ای قرار است در آن قرار بگیرد.

با توجه به وسایلی که می خواهید در کمد دیواری قرار دهید آن را تقسیم بندی کنید.

برای مثال اگر می خواهید در داخل کمد دیواری  لحاف و تشک قرار دهید باید عمق بیشتری داشته باشد و نیاز به میله برای آویزان کردن لباس ها ندارد.

۳. سبک طراحی کمد دیواری مهم ترین نکته است.

شما هیچ وقت کمددیواری با سبک کلاسیک برای اتاق خواب مدرن خود انتخاب نمی کنید .

در طراحی کمد دیواری مدرن می توانید از درب های شیشه ای و نورپردازی داخل کمد استفاده کنید.

طراحی داخلی شما باید هماهنگ با هم باشد  تا فضای زیبایی برای شما به وجود بیاورد.ناهماهنگی  طراحی در یک قسمت از فضا باعث می شود کلیت فضای شما هارمونی و هماهنگی لازم را نداشته باشد .

۴. فضای چیدمان کمد دیواری:

طراحی کمد دیواری کلاسیک فضای اتاق شما را لوکس و اشرافی جلوه می دهد.

نوع فضایی که شما برای قرار دادن وسایل خود لازم دارید تعیین کننده اصلی طراحی شما خواهد بود.

مثلا اگر قرار است داخل  کمد دیواری های بلند ،پیراهن ،پالتو و این دسته قرار بگیرند باید فضای کافی برای میله لباس و قرار دادن این تعداد از لباس ها را داشته باشد .

اگر می خواهید اکسسوری های خود را داخل کمد دیواری  قرار دهید باید از کشو های کافی برای کمد دیواری خود استفاده کنید در این صورت می توانید آن ها را مرتب و منظم هرکدام را در جای خود قرار دهید.

هم چنین طبقه بندی در کمد دیواری  می تواند بسیار کاربردی باشد .

۵. متریال کمد دیواری:

در حالیکه چوب و ام دی اف متریال هایی هستند که از آن ها بیشتر در ساخت کمد دیواری استفاده میشود، اما متریال های دیگری هم هستند که می توان از آن ها در ساخت کمد استفاده کرد.

کمد دیواری کلاسیک از جنس چوب به فضای اتاق شما گرما و آرامش می بخشد.

کابینت مدرن براق نارنجی

شما باید متریالی را انتخاب کنید که با دیزاین کلی فضای شما هماهنگی داشته باشد در عین حال از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

مثلا اگر برای اتاق خواب فرزند خردسال خود می خواهید کمد دیواری انتخاب کنید می توانید از MDF  با روکش های

براق رنگی یا روکش های مات رنگی طرحدار یا ساده  و یا MDF با رنگ پولیشی استفاده کنید.

کمد دیواری ها معمولا جز وسایلی نیستند که ما آن ها را به طور مرتب عوض کنیم به همین دلیل متریالی که انتخاب می کنید باید توانایی حفاظت و نگهداری از وسایل داخل کمد را داشته باشد در حالیکه زیبایی خود را نشان می دهد.

۶. زیبایی فضای شما :

اگر دوست دارید که فضای شما شیک ،ساده و تمیز به نظر برسد می توانید از کمد دیواری  کوچک اما جادار استفاده کنید که همه چیز را در خود مخفی می کنند.

هم چنین کمد دیواری را قسمت بندی کرده و داخل آن ها کشو تعبیه کنید می توانید توسط درب های کمد دیواری کشو ها را مخفی کنید یا آن ها را در دید قرار دهید.

اگر می خواهید از سبک های کلاسیک برای کمد دیواری استفاده کنید باید از طراحی ها و تزیئنات این سبک و دستگیره های لوکس و کلاسیک استفاده کنید.

کمد دیواری از جنس ام دی اف با روکش مات صورتی انتخاب مناسبی برای اتاق فرزندتان خواهد بود.

استفاده از رنگ قرمز را به تنهایی برای کابینت مدرن براق توصیه نمی کنیم ،چون مانند رنگ نارنجی و دیگر رنگ های انرژی بخش ترکیب تندی را در آشپزخانه ایجاد می کنند و باعث دلزدگی می شوند به همین دلیل از ترکیب قرمز با یک رنگ خنثی برای کابینت مدرن براق خود استفاده کنید.

ترکیب آینه و متریال های دیگر برای کمد دیواری کلاسیک جذابیت اتاق شما را بیشتر خواهد کرد.

۷. استفاده بهینه از فضا

برای این که از فضای خود بهینه استفاده کنید به جای اینکه یک دیوار خالی را به کمد اختصاص دهید از فضای پشت تخت ،دور تلویزیون ،روز پنجره و… استفاده کنید تا به صورت اختصاصی برای شما کمد دیواری طراحی شود و بهینه ترین استفاده از فضای خود را داشته باشید.

برای استفاده بهینه از اتاق کوچک خود از دیوار پشت تخت برای کمد دیواری استفاده کنید.

۸. درب کمد دیواری را فراموش نکنید .

درب کمد دیواری به اندازه طراحی داخلی آن اهمیت دارد.

شما می توانید از مکانیزم های مختلف برای بازشوی درب کمد دیواری  خود استفاده کنید .درب های شما می توانند به صورت لولا باز شوند یا از مکانیزم های ریلی،برقی،تاشو و …. استفاده کنید.

اگر فضای شما محدود است می توانید از درب های ریلی استفاده کنید تا فضای شما را کوچک تر نکنند زیرا این درب ها مانند درب های لولا دار نیازی به فضای بیشتر برای باز شدن درب ندارند.

درب های کمد دیواری که با مکانیزم ریل باز می شوند.

هم چنین درب های لولا دار کمد دیواری برای اتاق خواب هایی با ابعاد بزرگ مناسب ترند .

مکانیزم درب های کمد دیواری لولایی برای اتاق خواب

نوع دیگری از مکانیزم های بازشو که می توانید برای کمد دیواری استفاده کنید، مکانیزم وینگ لاین (wingline) است که در عکس زیر می توانید مشاهده کنید.

این درب ها بر روی یک ریل حرکت می کنند و برندهای مختلفی دارند که می توانید از بین آن ها مناسب ترین را برای کمد دیواری خود استفاده کنید.

۹. استفاده از متریال هایی که فضای شما را بزرگتر نشان می دهد.

می توانید از آینه برای روی درب های کمد دیواری خود استفاده کنید . با این کار یک تیر با دو نشان زدید . هم از آینه قدی آن هنگام حاضر شدن استفاده می کنید و هم فضای خود را بزرگتر نشان می دهید.

دقت کنید که این درب ها شاید برای کمد دیواری همه فضاها مناسب نباشد مثلا برای اتاق کودکان به دلیل اینکه هنگام بازی ممکن است با آن برخورد کنند و بشکند مناسب نیستند ،اما برای اتاق بزرگسالان مناسب است.

درب های ریلی کمد دیواری با متریال به کار رفته آینه بر روی آن ها

۱۰. رنگ کمد دیواری:

با توجه به بخشی از خانه که قرار است کمد دیواری در آن قرار بگیرد ،رنگ آن را انتخاب کنید.

کمد دیواری شما می تواند با توجه به متریالی که برای آن انتخاب می کنید در رنگ های متفاوت ساخته شود تا با فضای شما هماهنگی لازم را داشته باشد.

هم چنین می توانید بر روی درب های کمد دیواری از طرح های مختلفی استفاده کنید.

کمد دیواری مدرن آبی

کمد دیواری مدرن سفید

کمد دیواری مدرن براق مشکی

کمد دیواری مدرن مات کرم

کمد دیواری مدرن با درب شیشه ای

۱۱. از نورپردازی در کمد دیواری خود استفاده کنید.

نورپردازی داخل کمد دیواری به شما این امکان را می دهد که به راحتی به تمام وسایل خود دید کامل داشته باشید.

میتوانید از ال ای دی های نواری سنسوردار برای کمد دیواری استفاده کنید که با باز شدن درب کمد دیواری به طور خودکار روشن شوند.

هم چنین اگر از درب های شیشه ای برای کمد دیواری خود استفاده می کنید ،زیبایی بیشتری به فضای شما خواهد داد.

پس حتما در هنگام خرید کمد دیواری به نورپردازی آن دقت کنید.

کمد دیواری با درب شیشه ای و نور پردازی

۱۲.دسترسی راحت به طبقات بالای کمد دیواری:

مشکل بسیاری از شما دسترسی راحت به طبقات بالای کمد دیواری است که با دو راهکار ساده به راحتی قابل حل است .

اگر می خواهید از کمد دیواری با ارتفاع زیاد برای آویز لباس استفاده کنید ،می توانید از لیفت لباس برای راحتی این کار استفاده کنید. با کشیدن اهرمی که در این اکسسوری وجود دارد در کمتر از ۵ ثانیه لباس ها جلوی شما قرار خواهند گرفت.

لیفت های لباس توسط برندهای مختلف ساخته می شوند که می توانید از بین آن ها مناسبترین را برای کمد دیواری خود انتخاب کنید.

راه حل دیگر استفاده از پله هایی است که به صورت کشو در پایین کمد دیواری قرار می گیرند. که از معروف ترین برند هایی که آن را تولید می کند بلوم است که به اسم space step شناخته می شود.

زیر این پله ها کشویی قرار میگیرد که می توانید در آن وسایل خود را قرار دهید.

۱۳. اکسسوری های کاربردی در کمد دیواری:

یکی از راهکارها برای قرار دادن منظم کمربندها در کمد دیواری ،تقسیم بندی کشو به شکل بالاست.

در کمد دیواری خود می توانید همان طور که گفتیم از تقسیم بندی های متفاوت استفاده کنید و فرقی ندارد که کمد دیواری شما به سبک کلاسیک طراحی شده باشد یا مدرن .

شما می توانید از آویز کراوات و کمربند،جا کفشی،جای قرار دادن شلوار،فضا برای قرار دادن اکسسوری هایی مانند زیورآلات و ساعت،لیفت لباس و … در داخل کمد دیواری  استفاده کنید.

هم چنین اگر نیاز به قرار دادن میز اتوی خود در کمد دیواری دارید می توانید از میز اتو های کشویی استفاده کنید یا فضایی برای میز اتو بازشو در نظر بگیرید. که این مسئله نیز در خرید کمد دیواری مناسب شما تاثیر گذار می باشد.

می توانید طبقات کمد دیواری خود را شیشه ای انتخاب کنید.

یک راهکار کم جا و مناسب برای گذاشتن میز اتو ،قرار دادن آن داخل کمد دیواری است.

آویز شلوار ها مدل های مختلفی دارند که شما با توجه به سلیقه و فضای کمد دیواری می توانید آن ها را تهیه کنید.

کمد دیواری برای فضاهای مرطوب

برای فضاهایی که در آن رطوبت بالاست یا بخار آب زیاد است، می توانید برای کمد دیواری خود از pvc برای متریال کمد دیواری استفاده کنید تا دوام و عمر بالاتری داشته باشد .

Pvc یک لایه پلاستیک فشرده است به همین دلیل ضد آب و رطوبت است و از آن در ساخت کابینت ،روشویی هایی کابینت حمام ،کمد های استخر و… استفاده می کنند.

نگهداری کمد های pvc بسیار راحت است و نیاز به نگهداری خاصی ندارد.

به همین دلیل از کمد دیواری با جنس pvc  معمولا در نقاط شمال کشور و نقاطی که رطوبت بالایی دارند استفاده می شود تا کمد ها ماندگاری بالاتری داشته باشند.

اتاق مخصوص لباس یا CLOSET

اگر فضای کافی در اختیار دارید می توانید از کلازت یا اتاق مخصوص لباس استفاده کنید . لزوما کلازت ها فضاهای بزرگی نیستند و در ابعاد کوچک هم امکان طراحی آن ها وجود دارد.

Walk in closet کوچک با طراحی مناسب و جادار برای وسایل شما

کلازت ها می توانند درب داشته باشند یا نه و این به سلیقه شما و فضای شما بر می گردد.

در کلازت می توانید از انواع تقسیم بندی ها برای کفش .،کیف ، لباس و سایر اکسسوری های خود استفاده کنید تا هر وسیله ای جایگاه خودش را داشته باشد.

می توانید از متریال های مختلف  و رنگ های مختلف برای ساخت کلازت استفاده کنید و طراحی آن بستگی به فضای شما و طراحی داخلی اتاق شما دارد.

طراحی کلازت به سبک کلاسیک

کلازت ها ایده بسیار عالی برای نظم دهی به لوازم شما هستند و می توانید از بالاترین طبقات آن برای قرار دادن وسیله هایی که همیشه از آن ها استفاده نمی کنید و در واقع سالی یکبار به کارتان می آید استفاده کنید.

برای طراحی کلازت خود نیز باید نکته هایی که برای طراحی کمد دیواری گفته شد را رعایت کنید تا بتوانید به بهترین نحو از فضای خود استفاده کنید.

طراحی کلازت مدرن

سخن پایانی

اتاق خواب شما محل آرامش شماست پس نیازمند نظم و ترتیب است تا شما در آن احساس راحتی و آسایش داشته باشید . و مرتب بودن اتاق مستقیما به فضای ذخیره سازی وسایل شما بر می گردد.به همین دلیل طراحی و انتخاب کمد دیواری برای فضای شما بسیار مهم است.

بهترین مکان برای قرار دادن لباس های مهمانان و لوازمی که هر روزه برای بیرون از خانه با خود می برید کمد دیواری است که نزدیک به ورودی خانه با توجه به فضای شما طراحی می شود.

از کمد دیواری می توانید در قسمت های مختلف خانه استفاده کنید .

مثلا برای ورودی خانه ،کمد دیواری قرار دهید که هنگام ورود و خروج لباس های خود و مهمانان آن جا قرار بگیرد.

کمد دیواری مدرن سفید

کمد دیواری بهترین امکان استفاده از فضا را به شما می دهند و بهترین انتخاب برای چیدمان وسایل شما هستند.