کابینت مدرن مات

فهرست مطالب

مقدمه

انتخاب نوع روکش کابینت مدرن مات یکی از دغدغه های بزرگ شما هنگام خرید کابینت است. روکش های کابینت مدرن مات طرح ها و رنگ های بسیار زیادی دارند که شما می توانید از میان روکش های مختلف انتخاب خود را انجام دهید.

در واقع این روکش کابینت مدرن مات است که شما سر و کار زیادی با آن خواهید داشت و محیط  آشپزخانه شما را زیبا و شیک نشان خواهد داد. به همین دلیل هنگام تصمیم گیری برای انتخاب نوع روکش سریع تصمیم نگیرید تمام طرح ها و مدل ها را به دقت بررسی کنید تا بتوانید انتخاب درستی برای کابینت مدرن مات خود داشته باشید.

اگر  هنگام انتخاب روکش کابینت دقت کافی نداشه باشید ممکن است کار در آشپزخانه برای شما عذاب آور و ناراحت کننده باشد و آشپزخانه را به محیطی غیر قابل تحمل برای شما تبدیل کند.

کابینت مدرن امروزه در بین مردم بسیار پر طرفدار است و جز کابینت هایی هستند که می توانند با یک طرح مینیمال و ساده آشپزخانه شما را لوکس و دلنشین جلوه بدند.

هولز با بررسی این مقاله تلاش کرده تا به سوالات شما پاسخگو باشد.

ترکیب چوب و رنگ مشکی دید بصری جذابی را برای کابینت مدرن مات به وجود می آورد.

کابینت مدرن مات چیست؟

مغزی کابینت مدرن مات معمولا از جنس ام دی اف است. که ام دی اف ها خود در دو نوع خارجی و ایرانی موجود هستند که انواع خارجی آن نسبت به ایرانی جنس مرغوب تری دارند.

روی ام دی اف ها ورق های مات به ضخامت چند میلیمتر توسط چسب پرس می شوند.

همان طور که گفتیم تنوع در انتخاب طرح و رنگ ورق های مات بسیار زیاد است و برند های مختلفی ایرانی و خارجی هستند که این ورق ها را تولید می کنند  که نسبت به کیفیت ،قیمتشان متفاوت است.

 معروف ترین برند های ورق های مات کابینت مدرن مات:

 1. آلویک اسپانیا
 2. نیمن آلمان
 3. فرامید
 4. ملامینه
 5. ورق های مات ایرانی

با توجه به بودجه و میزان استفاده از آشپزخانه و کابینت مدرن مات خود می توانید از بین این برند ها ورق های خود را انتخاب کنید.

مزیت

مانند هر متریالی کابینت مدرن مات هم مزایا و معایب خود را دارد.

 1. کابینت مدرن مات نسبت به سایر کابینت های مدرن براق جای اثر انگشت کمتر روی آن ها نشان داده می شود.
 2. کابینت مدرن مات برای آشپزخانه با هر ابعادی مناسب است.
 3. شست و شو و تمیز کردن کابینت مدرن مات نسبت به کابینت مدرن براق راحت تر است.
 4. دوام و مقاومت کابینت مدرن مات در برابر کابینت مدرن براق بیشتر است.
 5. در صورتی که روی کابینت مدرن مات شما خط و خش بیفتد اما خیلی عمیق نباشد می توانید با استفاده از دستمال های خشگیر آن ها را تا حد زیادی محو کنید یا از بین ببرید.
 6. اگر زیاد آشپزی می کنید کابینت مدرن مات برای شما انتخاب مناسبی است.

معایب

 1. روکش های کابینت مدرن مات به راحتی لکه های روغن و چربی را نشان خواهند داد.
 2. اگر از متریال های بی کیفیت استفاده کنید ،عمر کابینت مدرن مات شما طولانی نخواهد بود و در نظافت شما را دچار مشکل خواهد کرد.

کابینت مدرن مات در دکوراسیون

یکی از نکاتی که هنگام انتخاب کابینت مدرن مات باید در نظر بگیرید این است که برخلاف کابینت مدرن براق نور را انعکاس نمی دهد، البته به این معنی نیست که فضای شما را دلگیر و تاریک نشان خواهد داد بلکه به روشنایی آن کمک شایانی نمی کند.

اگر قصد دارید برای آشپزخانه خود از کابینت مدرن مات استفاده کنید نکات زیر را در نظر بگیرید.

اگر آشپزخانه شما کوچک است و نور گیری مناسبی ندارد علاوه بر این که باید از نورپردازی مناسب برای ان استفاده کنید ، به شما پیشنهاد می کنیم برای رنگ کابینت مدرن مات خود از طیف های روشن استفاده کنید تا فضای شما را بزرگتر و روشن تر نشان دهد.

کابینت مدرن مات سفید همراه با دکوراسیون مناسب می تواند آشپزخانه شما را مینیمال جلوه دهد.

اگر آشپزخانه شما ابعاد متوسط یا بزرگی دارد دست شما در انتخاب رنگ تا حد زیادی باز است و می توانید از رنگ های تیره تر هم برای کابینت مدرن مات استفاده کنید ولی نورپردازی مناسب را از یاد نبرید.

کابینت مدرن مات مشکی برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است تا به خوبی خود رانشان دهد.

۳- اگر علاقه به استفاده از یک رنگ در آشپزخانه خود دارید میتوانید از با استفاده از لوازم تزیینی و دکوری و گیاهان به فضای خود انرژی ببخشید و آن را از یک رنگی خارج کنید. از رنگ هایی که بیشتر به صورت تک برای آشپزخانه با کابینت مدرن مات استفاده می شود می توان به سفید ، طوسی،مشکی اشاره کرد. البته از رنگ های انرژی بخش هم می توان استفاده کرد که به سلیقه شما بر میگردد .

مزایای کابینت مدرن براق هایگلاس

کابینت مدرن مات سفید می تواند همراه با اکسسوری های جانبی رنگی یا بین کابینتی رنگی جذابیت آشپزخانه شما را چند برابر کند.

۴- این روز ها استفاده از ترکیب دو رنگ برای کابینت مدرن مات بسیار پرطرفدار است ، می توانید از ترکیب یک رنگ تند و یک رنگ خنثی استفاده کنید ،یا از ترکیب رنگ های خنثی با هم یا ترکیب طیف های مختلف یک رنگ استفاده کنید .

۵- ترکیب رنگ های رایجی که بیشتر در کابینت مدرن مات دیده می شود طوسی وسفید، طوسی و طرح چوب ،سفید و طرح چوب ،مشکی و  سفید و مشکی و طرح چوب است.

معایب کابینت مدرن براق هایگلاس

ترکیب کابینت مدرن مات طرح چوب و کابیت مدرن مات سفید همراه با اکسسوری های جانبی طلایی رنگ آشپزخانه شما را لوکس و شیک نشان می دهد.

۶- اگر می خواهید از ترکیب یک رنگ تند و یک رنگ خنثی برای کابینت مدرن مات استفاده کنید ،دکوراسیون فضای مجاور آشپزخانه خود را در نظر بگیرید تا ترکیب رنگ های مختلف هارمونی فضای شما را بر هم نزند.

۷- اگر زود از رنگ ها خسته می شوید ترکیب رنگ های خنثی برای کابینت مدرن مات شما بهرین انتخاب است و دیرتر باعث دلزدگی و خستگی شما از محیط می شود.

معایب کابینت مدرن براق

کابینت مدرن مات طوسی یکی از بهترین انتخاب ها برای هر آشپزخانه ای است .

۸- از کانترتاپ مناسب برای کابینت مدرن مات خود استفاده کنید تا در ترکیب با هم زیبایی و جذابیت آشپزخانه را چند برابر کنند.

از دستگیره های مناسب کابینت مدرن برای کابینت مدرن مات خود استفاده کنید ،می توانید از مکانیزم های تاچ،دستگیره توکار و … استفاده کنید تا بر روی کابینت مدرن مات شما هیچ گونه دستگیره ای دیده نشود.

استفاده از دستگیره های بلند افقی و ساده برای کابینت مدرن مات

کفپوش آشپزخانه را فراموش نکنید در اشپزخانه هایی که از یک رنگ برای کابینت مدرن مات استفاده می شود کفپوش آشپزخانه می تواند در گرما ،حس و انرژی فضای شما بسیار تاثیر گذار باشد.

استفاده از کفپوش به رنگ چوب گرما را به اشپزخانه شما می آورد.

کابینت مدرن براق سفید انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های کوچک و کم نوراست چون هم فضا را بزرگتر نشان میدهد و هم نور بیشتری را به آشپزخانه بر می گرداند و همین طور پاکی و تمیزی را القا می کند .اگر استفاده  از آن را به تنهایی دوست ندارید می توانید آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید.هم چنین می توانید در آشپزخانه با ابعاد بزرگ هم از کابینت مدرن براق سفید استفاده کنید و با استفاده از بین کابینتی با رنگ های متضاد جلوه ای زیبا به آشپزخانه خود دهید.

استفاده از رنگ سفید به تنهایی نیز زیبایی و جذابیت خود را دارد و با طراحی و چیدمان درست و به جا مانند الماس می درخشد.

ترکیب رنگ های مختلف در کابینت مدرن مات

رنگ های پر کاربرد کابینت مدرن مات  را با هم بررسی کردیم ،اما شما با توجه به سلیقه و محیط خود می توانید از رنگ ها و طراحی های دیگرهم استفاده کنید.

طیف های مختلف آبی

یکی از رنگ هایی که امروزه بسیار مد شده است و در طراحی آشپزخانه از آن استفاده می شود طیف های مختلف رنگ آبی است که از بین طیف های مختلف رنگ آبی ،آبی کلاسیک بیشترین استفاده را در آشپزخانه با کابینت مدرن مات دارد .

از دیگر طیف های آبی نیز می توانید در آشپزخانه با در نظر گرفتن سلیقه خود استفاده کنید.

ترکیب رنگ کابینت مدرن مات آبی روشن و طرح چوب

آبی کلاسیک

این رنگ در سال ۲۰۲۰ به عنوان رنگ سال شناخته شد و به آشپزخانه شما آرامش و زیبایی را می بخشد.

ترکیب آبی کلاسیک به همراه سفید در آشپزخانه از یکنواختی فضا می کاهد و جذابیت آن را چند برابر می کند و برای شما ترکیب زیبایی از کابینت مدرن مات با رنگ سال را جلوه خواهد داد.

رنگ های پاستلی

رنگ های پاستلی از ترکیب رنگ ها با مقدار زیادی رنگ سفید به وجود می آیند و برای استفاده از آن ها در دکوراسیون خانه بهتر است با رنگ های خنثی ترکیب شوند تا زیبایی خود را بهتر نشان بدهند و موجب خستگی چشم نشوند.

استفاده از این رنگ ها در آشپزخانه با کابینت مدرن مات تا حد زیادی به سلیقه شما بر می گردد.

ترکیب رنگ نعنایی پاستلی به همراه طوسی در آشپزخانه مدرن با کابینت مدرن مات

صورتی پاستلی به همراه مشکی در آشپزخانه با کابینت مدرن مات

استفاده از رنگ های انرژی بخش برای کابینت مدرن مات

بهتر است برای استفاده از این رنگ ها برای کابینت مدرن مات آن ها را با یک رنگ خنثی ترکیب کنید ،البته در آشپزخانه هایی هم دیده می شود که از یک رنگ تند به طور کامل استفاده شده باشد ،یا از ترکیب آن با رنگ های تند دیگر.

اگر برای ویلا یا یک آشپزخانه خاص از این رنگ ها استفاده می کنید که به طور مداوم استفاده نمی شود ،می توانید از ترکیب دو رنگ تند یا فقط یک رنگ تند درکابینت مدرن مات  استفاده کنید ،اما برای آشپزخانه ای که به طور مداوم از آن استفاده می کنید این کار مناسب نیست زیرا در طولانی مدت باعث خستگی چشم و دلزدگی ازمحیط آشپزخانه و کابینت مدرن مات شما می شود.

ترکیب زیبایی از رنگ مشکی مات به همراه قرمز مات برای کابینت مدرن مات

استفاده از رنگ سبز برای کابینت مدرن مات در آشپزخانه به همراه کانترتاپ مشکی جلوه جذابی به آشپزخانه شما می دهد.

استفاده از رنگ نارنجی مات برای آشپزخانه با کابینت مدرن مات

رنگ های خنثی در کابینت آشپزخانه

بیشترین کاربرد را در هر سبکی از آشپزخانه دارند. رنگ هایی هستند که شما به زودی از آنها خسته نمی شوید به همین دلیل انتخاب مناسبی برای هر فضایی هستند و طبیعتا برای کابینت مدرن مات بیشترین استفاده را دارند.انواع طیف های رنگ سفید ،طوسی و مشکی در این دسته از رنگ ها جا می گیرند.

ترکیب طوسی و سفید برای کابینت مدرن مات همواره پرکاربردترین و پر طرفدارترین رنگ در آشپزخانه هاست.

کابینت مدرن مات طرح چوب

در بین طرح های بسیار متنوع کابینت مدرن مات ،ورق هایی که طرح چوب دارند  ، بسیار پر طرفدارند و در آشپزخانه هایی که از ترکیب دو رنگ برای کابینت استفاده می شود بسیار به چشم می خورند هم چنین میتوان از ترکیب چوب به تنهایی یا در ترکیب با رنگ های دیگر در کابینت مدرن مات استفاده کرد.

استفاده از کابینت مدرن مات طرح چوب ،انرژی و گرمای چوب را به فضای شما منتقل می کند وبه راحتی با تمام رنگ ها ترکیب می شود.

از برترین ورق های طرح چوب مات می توان :

۱.فرامید

۲.کلیاف

را نام برد.

ترکیب رنگ های پر طرفدار طرح چوب عبارتند:

۱.کابینت مدرن مات طرح چوب با سفید:

کابینت مدرن مات طرح چوب در کنار کابینت مدرن مات سفید به خوبی خود را جلوه می دهد و فضای شما را گرم و صمیمی جلوه می دهد

۲.کابینت مدرن مات طرح چوب با مشکی

یکی از ترکیب های بسیار زیبا برای آشپزخانه شما ترکیب طرح چوب با رنگ مشکی برای کابینت مدرن مات  است.

۳.کابینت مدرن طرح چوب مات با طوسی

انتخاب کابینت مدرن مات طوسی و طرح چوب برای آشپزخانه فضای شما را لوکس و خاص جلوه میدهد و شما می توانید از انواع طیف طوسی با چوب با توجه به فضای آشپزخانه خود استفاده کنید.

استفاده یکپارچه از کابینت مدرن مات طرح چوب

روکش چوب طبیعی در کابینت مدرن مات

یکی دیگر از متریال هایی که می توانید برای کابینت مدرن مات خود استفاده کنید روکش چوب طبیعی است که در طرح ها و رنگ های مختلف می توانید آن ها را انتخاب کنید.

بهترین رنگ کابینت مدرن مات

در حال حاضر در ایران و سایر کشور ها از رنگ های خنثی و ترکیب آن ها با یکدیگر بیشترین استفاده را می کنند زیرا با بیشتر دکوراسیون ها هماهنگ هستند و ترکیب آن ها در کنار هم زیباست.

شست و شوی کابینت مدرن مات

مناسب ترین انتخاب برای خانه هایی که فرزند خردسال دارند کابینت مدرن مات است ،زیرا این کابینت ها کمتر از سایر متریال ها اثر انگشت و لکه ها را نشان می دهند به همین دلیل تمیز کردن آن ها برای شما با وجود دغدغه نگهداری از فرزندان راحت تر است.

یراق آلات و اکسسوری ها در کابینت مدرن مات

به جز مسئله استفاده از یراق مناسب و اکسسوری برای جذابیت کار برای این که کابینت شما عمر طولانی تری خواهد داشت اگر که به طور منظم هر چند وقت یکبار با دستمال خشک گرد و غبار روی آن را بگیرید و سپس با دستمال نمدار روی آن را دستمال بکشید.

نکاتی که هنگام شست و شوی کابینت مدرن مات باید رعایت کنید.

 1. از آب زیاد برای تمیز کردن کابینت مدرن مات استفاده نکنید.
 2. از شوینده های الکلی و قوی و سفید کننده ها به هیچ وجه  برای نظافت کابینت مدرن مات استفاده نکنید.
 3. در صورتی که موادی مانند سرکه ،آبلیمو و … روی کابینت ریخت سریعا آن را تمیز کنید و نگذارید به مدت طولانی روی سطح کابینت باقی بماند.
 4. از دستمال و اسفنج زبر برای تمیز کردن کابینت مدرن مات استفاده نکنید چون ممکن است کابینت شما را خط و خش بیندازد.
 5. از شوینده هایی مانند مایع ظرفشویی یا اسپری پاک کننده ام دی اف برای تمیزی کابینت مدرن مات استفاده کنید.این مواد را در یک سطل با آب مخلوط کنید و سپس با یک دستمال آغشته به آن کابینت را تمیز کنید . دقت کنید که دستمال فقط کمی نمدار باشد. بعد از شست و شوی آن با یک دستمال خشک سطح کابینت را تمیز کنید تا رطوبت روی آن نماند .

قیمت

در کابینت های مدرن مات مانند سایر کابینت های مدرن می توانید از انواع مکانیزم های مختلف ریل ها ،جک ها ،لولا ها و همین طور اکسسوری های داخل کابینت مانند سبد های سوپری ،سبد های کنج و …. استفاده کنید.

کلام آخر:

کابینت مدرن مات یک انتخاب عالی برای آشپزخانه مدرن شما خواهد بود .

با استفاده از متریال های با کیفیت و مناسب کابینت مدرن ماتی را طراحی کنید که سال های سال با دیدن آن لذت ببرید.