کابینت مدرن براق

فهرست مطالب

مقدمه

کابینت ها علاوه بر اینکه وظیفه ذخیره سازی و نگه داری وسایل آشپزخانه را برعهده دارند از نظر بصری هم باید زیبایی و ظرافت داشته باشند چون با اولین نگاهی که به آشپزخانه می اندازید طرح و رنگ آن باعث میشود که فضا برای شما جذاب و چشم نواز باشد یا خسته کننده و بی روح.

شما هنگامی که طراحی آشپزخانه خود را انجام میدهید باید با جنس های مختلف کابینت آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین متریال را برای آن استفاده کنید. حال اگر تصمیم گرفته اید که آشپزخانه خود را به سبک مدرن طراحی کنید می توانید از ورق های مات یا براق برای پوشش کابینت مدرن خود استفاده کنید.

عموما جنس کابینت ها از ام دی اف هستند (که بهترین ام دی اف نیز برای برند واناچای تایلند است)که روی آن ها روکش با طرح ها و رنگ های مختلف پرس میشوند و به بازار عرضه می شوند. اینجاست که به اهمیت انتخاب روکش پی میبریم چون در واقع آن ها هستند که در کنار طراحی کابینت باعث جذابیت آشپزخانه شما میشوند و کیفیت های بهتر آن ها، دوام و طول عمر بیشتری به آشپزخانه شما میدهد.

نمونه ای از کابینت مدرن براق با مغزی ام دی اف و روکش براق

ترکیب رنگی بسیار جذاب نوک مدادی و نسکافه ای در آشپزخانه با کابینت مدرن براق

همون طور که گفتیم جنس اکثر مغزی های کابینت ام دی اف هست و کابینت مدرن براق با روکش هایگلاس و یا دیگر ورق های براق در واقع همان ام دی اف هست که با یک لایه رویی از جنس پلکسی گلاس پوشیده میشود که باعث میشه ظاهر آن براق و شفاف به نظر بیاد که تنها فرق آن با کابینت ام دی اف  مات در همین مورد است.

نمونه رنگ ها و طرح های مختلف ورق های هایگلاس AGT

اولین سوالی که برای شما پیش می آید این هست که کابینت مدرن براق از چه جنسی هست؟

همان طور که در دسته بندی دیدید روکش های براق به ۴ دسته تقسیم می شوند که به ترتیب مقاومت عبارتند از:

  1. هایگلاس
  2. اکرلیک
  3. پلی گلاس
  4. کریستال نیمن المان

روکش های براقی که برای کابینت مدرن براق استفاده میشوند  تفاوت اصلیشان در میزان ضخامت آن هاست .

دیگری میزان خط و خش پذیری آن هاس که بر خلاف ادعای بسیاری همه کابینت مدرن براق خط و خش می پذیرند و تفاوت ورق ها در این است که هر چه میزان ضخامت بیشتر باشد و کیفیت ورق بهتر باشد خط و خش کمتری می پذیرد.

ورق های هایگلاس برای ساخت کابینت مدرن براق طرفدار بیشتری دارند چون ارزانتر هستند اما کیفیت سایر ورق ها را ندارند و در آن ها دون و موج دیده می شود و نسبت به سایر روکش های براق شفافیت کمتری دارند.

ورق های پلی گلاس وکریستال نیمن نسبت به دیگر ورق ها دون و موج ندارند و کاملا شفاف هستند. ورق های کریستال نیمن در ۴ رنگ وجود دارد و ضخامت ان ها نسبت به سایر ورق ها بیشتر است به همین دلیل مقاومت بالاتری دارند و گران تر هستند.

برای مطالعه بیشتر برای فرق بین روکش پلی گلاس و هایگلاس اینجا کلیک کنید.

چه برندهایی بهترین روکش های براق را تولید می کنند؟

بهترین برند های ورق های کابینت مدرن براق ساخت کشور هایی چون ایتالیا ، اسپانیا، اتریش و آلمان است. البته برند های ترک مثل اشیک و ای جی تی و هم چنین نمونه ای ایرانی آن ها  ای جی ای هم موجود است ولی کیفیت آن ها به خوبی کیفیت برند های اروپایی نیست. ای جی تی ورق های مات هم دارد که جداگانه به توضیح ان ها می پردازیم.

مزایای کابینت مدرن براق

تا به حال توجه کردید که در فضاهای کوچک از آینه استفاده می کنند تا بزرگتر به نظر برسه؟

کابینت مدرن براق هم این خاصیت را دارد که با توجه به براق بودن ،بازتاب نور را به خوبی انجام می دهد به همین دلیل فضا را بزرگتر جلوه می دهد ،که این خاصیت باعث میشود تا انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های کوچک و یا کم نور باشند که البته باید با توجه به رنگ هایی که در دکوراسیون آشپزخانه خود به کار می برید تصمیم بگیرید تا انعکاس نورها و بازتاب رنگ ها باعث نشود که احساس کنید رنگ کابینت مدرن براق تغییر پیدا کرده و یا کهنه به نظر برسه پس هنگام انتخاب رنگ به نورپردازی آشپزخانه دقت کنید.

هم چنین در دکوراسیون های مینیمال کابینت مدرن معمولا از رنگ های خنثی این ورق ها همراه با دستگیره های توکار یا مگنتی استفاده می کنند.

نمونه ای از کابینت مدرن براق با ترکیب رنگی خنثی و براق

مزایای کابینت مدرن براق هایگلاس

کابینت مدرن براق هایگلاس هم مانند سایر کابینت مدرن براق نور را به خوبی بازتاب می کنند و آشپزخانه شما را بزرگتر نشان می دهند، به همین دلیل با هزینه کمتر نسبت به سایر متریال های براق می توانید آشپزخانه ای با کابینت مدرن براق داشته باشید.

هم چنین تنوع طرح و رنگ در کابینت مدرن براق از جنس هایگلاس بالاست.

معایب کابینت مدرن براق هایگلاس

کابینت مدرن براق هایگلاس نسبت به سایر ورق ها دارای دون و موج بیشتری هستند و شفافیت آن ها نسبت به سایر ورق ها کمتر است.

کابینت مدرن براق هایگلاس نسبت به سایر ورق های براق خط و خش بیشتری می پذیرد و اگر به در یک بازه زمانی ۵ ساله با استفاده یکسان از آن ها، مقایسه کنیم  در ورق های براق هایگلاس خط و خش بیشتری دیده می شود.

پشت ورق های هایگلاس سفید است که این خود از جذابیت بصری می کاهد و ورق های pvc که برای ورق های هایگلاس استفاده می شوند فابریک خود آن ها نیستند و برای آن ها باید از رنگ های مشابه استفاده کرد.

معایب کابینت مدرن براق

در کل روی کلیه کابینت مدرن براق اثر انگشت و سایر لک ها می افتند و می توان گفت تمیزی آن ها به همان اندازه آسان است که پاک کردن آنها آسان است و اگر نظافت کابینت برای شما راحت نیست کابینت مدرن براق برای شما انتخاب مناسبی نسیت.

 اگر بچه کوچک دارید به شما پیشنهاد می کنیم که کابینت های زمینی خود را از جنس مات استفاده کنید و کابینت های هوایی خود را از جنس براق به این ترتیب میزان خط و خش و کثیفی آن ها تا حدودی کاهش میابد.

مسأله دیگری که هست تابش مستقیم نور خورشید به کابینت های شماست ، هر چه ورق مرغوبتر باشد امکان خراب شدن آن و زرد شدن آن در برابر نور خورشید کمتر هست ولی اینکه بگوییم فقط جنس آن ها در این موضوع تاثیر می گذارد درست نیست و به طور کلی شما هر چیزی را به مدت طولانی در برابر نور مستقیم خورشید قرار دهید این اتفاق برای آن می افتد.

نوار های پی وی سی موجود برای ورق های پلی گلاس همرنگ و فابریک خود آنهاست و برای بقیه ورق ها مانند هایگلاس از رنگ های مشابه استفاده می شود.

رنگ بندی کابینت مدرن براق

ترکیب های بسیار زیادی را میشود با کابینت مدرن براق به وجود اورد چون هم رنگ های زیادی دارد و هم طرح های زیاد. البته موقع انتخاب رنگ باید دکوراسیون بقیه خانه را هم در نظر بگیرید.

می تونید از ترکیب دو رنگ برای کابینت مدرن براق استفاده کنید یا پیرو سبک مینیمال از یک رنگ که معمولا خنثی است ، استفاده کنید .

اگر احساس می کنید که با استفاده از یک رنگ آشپزخانه بی روح میشود می توانید از ترکیب دو رنگ متضاد استفاده کنید مثل سفید و مشکی یا از بین کابینتی های رنگی استفاده کنید ،یا صفحه کابینت خود را طرح دار یا رنگی ساده یا متضاد با ان در نظر بگیرید و همین طور استفاده از گیاهان هم انتخاب مناسبی است.

رنگ های پر استفاده در کابینت مدرن براق عبارتند از: سفید،مشکی،کرم،طرح چوب،…

در زیر بعضی از این رنگ ها را می بینید.

کابینت مدرن براق سفید

کابینت مدرن براق سفید انتخاب مناسبی برای آشپزخانه های کوچک و کم نوراست چون هم فضا را بزرگتر نشان میدهد و هم نور بیشتری را به آشپزخانه بر می گرداند و همین طور پاکی و تمیزی را القا می کند .اگر استفاده  از آن را به تنهایی دوست ندارید می توانید آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید.هم چنین می توانید در آشپزخانه با ابعاد بزرگ هم از کابینت مدرن براق سفید استفاده کنید و با استفاده از بین کابینتی با رنگ های متضاد جلوه ای زیبا به آشپزخانه خود دهید.

استفاده از رنگ سفید به تنهایی نیز زیبایی و جذابیت خود را دارد و با طراحی و چیدمان درست و به جا مانند الماس می درخشد.

کابینت مدرن براق کرم

کرم از رنگ های است که به راحتی با بیشتر رنگ ها ترکیب می شود و زیباست. از ترکیب کرم و قهوه ای یا کرم به تنهایی می توانید برای کابینت مدرن براق استفاده کنید.

استفاده از رنگ کرم برای کابینت مدرن براق به همراه بین کابینتی طرح دار برای روح بخشیدن به فضا

کابینت مدرن براق طوسی

استفاده از رنگ طوسی به تنهایی برای کابینت مدرن براق می تونه باعث سرد نشان داده شدن محیط شما بشه ،اگر که دوست دارید از این رنگ به تنهایی استفاده کنید از طیف رنگی استفاده کنید که متعادل باشه و هم چنین برای روح بخشیدن به فضای اشپزخانتون می توانید از صفحه کابینت یا بین کابینت با رنگ های دیگر استفاده کنید.

در این اشپزخانه از رنگ طوسی برای کابینت مدرن براق استفاده شده و در کنار آن بین کابینتی و صفحه کابینت سفید آشپزخانه را از تک رنگی خارج کرده و آن را چشمگیرتر و جذاب تر نشان داده اند.

ترکیب طوسی تیره و سفید می تواند جذابیت کابینت مدرن براق آشپزخانه شما را چند برابر کند.

کابینت مدرن براق مشکی

استفاده از رنگ مشکی در آشپزخانه با کابینت مدرن براق یکی از مدرن ترین و شیک ترین رنگ هاست و برای آشپزخانه هایی با نور زیاد  و نورپردازی مناسب و متراژ متوسط و بزرگ مناسب است .مشکی را می توانید هم به تنهایی و هم با ترکیب رنگ های دیگر به کار ببرید

معایب استفاده از ورق های تیره رنگ برای کابینت مدرن براق این است که هر خط و خش و لکی را سریعا نمایش می دهند.

در این اشپزخانه از رنگ طوسی برای کابینت مدرن براق استفاده شده و در کنار آن بین کابینتی و صفحه کابینت سفید آشپزخانه را از تک رنگی خارج کرده و آن را چشمگیرتر و جذاب تر نشان داده اند.

در این اشپزخانه از رنگ طوسی برای کابینت مدرن براق استفاده شده و در کنار آن بین کابینتی و صفحه کابینت سفید آشپزخانه را از تک رنگی خارج کرده و آن را چشمگیرتر و جذاب تر نشان داده اند.

کابینت مدرن براق نارنجی

نارنجی رنگی پر انرژی و تحرک بخشی است از طرفی اگر آن را به تنهایی برای کابینت مدرن براق به کار ببرید در طولانی مدت می تواند باعث خستگی چشم و دلزدگی شود و همین طور آشپزخانه را کوچک تر نشان بدهد. به همین دلیل بهتر است از ترکیب نارنجی برای کابینت مدرن براق با یک رنگ خنثی استفاده کنید . اگر بچه کوچک دارید استفاده از رنگ هایی مانند نارنجی، زرد و قرمز می تواند باعث افزایش اشتها و انرژی آن ها شود و به تغذیه آن ها کمک کند.

ترکیب هایگلاس نارنجی با طوسی مات برای کابینت مدرن براق

کابینت مدرن براق قرمز

استفاده از رنگ قرمز را به تنهایی برای کابینت مدرن براق توصیه نمی کنیم ،چون مانند رنگ نارنجی و دیگر رنگ های انرژی بخش ترکیب تندی را در آشپزخانه ایجاد می کنند و باعث دلزدگی می شوند به همین دلیل از ترکیب قرمز با یک رنگ خنثی برای کابینت مدرن براق خود استفاده کنید.

در این عکس می توایند به خوبی مشاهده کنید که ترکیب قرمز برای کابینت مدرن براق بعد از مدتی باعث دلسردی شما از محیط می شود.

کابینت مدرن براق آبی

آبی رنگی آرامش بخش و کلاسیک است که معمولا در فضاهایی مانند اتاق خواب به کار میرود ولی کاربرد آن در اشپزخانه همراه با یک رنگ دیگر مانند سفید و طوسی می تواند ترکیب بسیار شیک و لوکسی برای کابینت مدرن براق شما باشد.

ازترکیب طیف های تیره و روشن آبی هم می توانید برای کابینت مدرن براق خود استفاده کنید

کابینت مدرن براق سبز

رنگ سبز یاداور طبیعت است.از ترکیب این رنگ با رنگ های تیره و یا روشن استفاده کنید تا جذابیت بیشتری به آشپزخانه خود دهید. بهترین طیف های رنگ سبز برای اشپزخانه با کابینت مدرن براق سبز روشن ،صدری،زیتونی و لجنی است .

استفاده از سبز روشن به تنهایی برای کابینت براق در آشپزخانه

کابینت مدرن براق بنفش

تا به حال دقت کردید که از رنگ بنفش برای مکان های بسیار مجلل استفاده می کنند؟

با انتخاب این رنگ برای اشپزخانه خود و ترکیب آن به درستی با رنگی دیگر ،کابینت مدرن براق اشپزخانه خود را شیک و مجلل جلوه دهید.

استفاده از رنگ بنفش به تنهایی برای کابینت مدرن براق در اشپزخانه با نورپردازی مناسب و متراژ متوسط و بزرگ مناسب است.

کابینت مدرن براق با طرح چوب

ورق های هایگلاس دارای طرح های چوب هم هستند که از آن ها می توانید به تنهایی و یا با ترکیب با رنگ های دیگر یا با ترکیب ورق های مات برای کابینت مدرن براق استفاده کنید. طیف های رنگی مختلفی از تیره تا روشن دارند که توصیه

 می کنیم از طیف هایی که در این بین  قرار می گیرند استفاده کنید تا آشپزخانه شما را کوچک و تاریک نشان ندهد.

ترکیب طرح چوب و سفید براق برای کابینت مدرن براق

کابینت مدرن براق رنگی رنگی

برای آشپزخانه ایی که زیاد از آن استفاده نمی کنید یا ویلای تفریحی خود می توانید انتخاب های بسیار زیادی برای کابینت مدرن براق داشته باشید. می توانید از چند رنگ همزمان استفاده کنید و یا از ترکیب های رنگی خاص استفاده کنید.

برای استفاده از ترکیب رنگی خاص برای کابینت مدرن براق مطمئن شوید که  در مدت طولانی باعث دلزدگی و خستگی شما نشود . مانند بنفش و زرد ،آبی کله غازی و سفید و …… بهتر است هنگامی از این رنگ ها استفاده کنید که آشپزخانه شما کوچک نباشد .

 از ترکیب رنگ های خاص با رنگ های روشن برای کابینت مدرن براق  استفاده کنید تا باعث بزرگ نشان داده شدن آشپزخانه شما شوند و انعکاس نور بیشتری داشته باشه و همین طور سعی کنید تا روی کابینت وسایل کمتری قرار بدید تا باعث شلوغی آشپزخانه نشود.

در هنگام انتخاب رنگ برای کابینت مدرن براق خود حتما این نکته را در نظر بگیرید که رنگی که انتخاب می کنید با دکوراسیون سایر خانه هماهنگ باشد . این کار باعث می شود آشپزخانه شما زیباتر به نظر برسد.

و اما از جذاب ترین ترکیب رنگ ها برای کابینت مدرن براق آشپزخانه های چه کوچک و چه بزرگ ترکیب طوسی و سفید است به شرطی که از دو طیف مناسب آن استفاده شده باشد  چون معمولا با بیشتر دکوراسیون ها هماهنگی دارد و به راحتی می توانید با ان همه چیز را ست کنید.

استفاده از رنگ های مختلف برای یونیت های دیواری کابینت مدرن براق می تواند جذاب و چشمگیر باشد.

ترکیب کابینت مدرن براق با کابینت مدرن مات

در انتخاب طرح و رنگ برای کابینت مدرن می توانید از ترکیب کابینت مدرن براق و کابینت مدرن مات استفاده کنید .

برای آشپزخانه های کوچک می توانید کابینت های دیواری خود را از ورق های براق و کابینت های زمینی خود را از ورق های مات استفاده کنید تا نور بیشتری را به داخل آشپزخانه بیاورید و آن را دلبازتر جلوه دهید.

در آشپزخانه های بزرگ هم می توانید طبق سلیقه خود از ترکیب آن ها استفاده کنید.

ترکیب طوسی مات برای کابینت های زمینی و سفید براق برای کابینت های دیواری

یراق آلات

در کابینت مدرن براق هم مانند سایر کابینت های مدرن می توانید از یراق های مختلف مانند ریل های کنج،ریل های زیر سینک،درب با مکانیزم تاچ،درب با ماکنیزم جک دار و … استفاده کنید.

اکسسوری

مانند یراق آلات در کابینت های مدرن براق هم می توانید با توجه به فضایی که در آشپزخانه دارید از اکسسوری های مختلف استفاده کنید.

تمیز کردن کابینت هایگلاس

برای تمیز کردن آشپزخانه با کابینت مدرن براق از دستمال هایی استفاده کنید که میکروفایبر هستند.تا روی آن ها خط و خش نیفتد.

پیشنهاد هولز به شما

کابینت مدرن براق برای کسانی مناسب است که نظافت آشپزخانه برای آن ها راحت است و هم چنین به دلیل اینکه اثر انگشت و لک ها به راحتی روی آن باقی می ماند نسبت به سایر کابینت ها نظافت بیشتری لازم دارد تا ظاهر زیبای خود را حفظ کند به همین دلیل اگر برای شما نظافت هر روزه آشپزخانه مشکل است از این متریال برای کابینت آشپزخانه خود استفاده نکنید ولی اگر مشکل نظافت ندارید می توانید از ورق های با کیفیت و با دوام براق  مانند پلی گلاس  برای کابینت مدرن براق خود استفاده کنید .

کابینت مدرن براق با درخشندگی که در خود دارد چشم هر بیننده ای را خیره می کند و در صورت ترکیب رنگ و متریال های مناسب با هم می تواند انتخاب زیبا و مناسبی برای آشپزخانه شما باشد.

هنگام در نظر گرفتن کابینت مدرن براق برای آشپزخانه خود به نکاتی که در این محتوا گفته شده دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای آشپزخانه خود داشته باشید.