موارد پیش از مطالعه
فهرست سرفصل های مطالب
امتیاز دهید

معجزه سوپرمارکت کابینت در آشپزخانه: آشنایی و نکات مهم

کمبود فضا در آشپزخانه از جمله مشکلاتی است که بیشتر خانواده‌ها به خصوص خانم‌های خانه از آن شکایت می‌کنند. اما استفاده از انواع اکسسوری‌ها می‌تواند این مشکل را حل کند. از جمله اکسسوری‌هایی که مانند یک معجزه عمل می‌کند، کابینت سوپرمارکت دار یا سوپرمارکت کابینت‌ است. شما به کمک این ابزار می‌توانید به راحتی تمام وسایل خود را در آشپزخانه جا دهید. در ادامه با تعریف، کاربرد، نکات مهم و انواع آن آشنا خواهیم شد.

سوپرمارکت کابینت

سوپرمارکت کابینت چیست؟

زمانی که برای خرید به سوپرمارکت‌ می‌روید، به راحتی وسایل مورد نیاز خود را از قفسه‌ها پیدا می‌کنید. زیرا همه چیز با نظم و ترتیب خاصی در مکان مشخص قرار دارند. اگر این فضا را در آشپزخانه داشته باشید، نه تنها از زمان خود به بهترین شکل استفاده خواهید کرد، بلکه یک محیط منظم نیز خواهید داشت. سوپرمارکت کابینت که به آن سوپری یا انباری متحرک نیز می‌گویند بر اساس نیاز مشتریان ساخته شده‌اند و به شما کمک می‌کنند تا از فضای خود به صورت بهینه استفاده کنید.
این نوع قفسه ها را می‌توان در بخش‌های مختلف آشپزخانه به شکل خاصی طراحی کرد و به دو دسته تقسیم می شود: کابینت سوپری ضروری و کابینت سوپری زینتی. در مورد اول شما می‌توانید مواد غذایی، خوراکی و هر چیزی که باید در دسترس شما باشد، قرار دهید. از مهم‌ترین سوپری‌های ضروری می‌توان به  کابینت سوپری مواد غذایی اشاره کرد. این محصول در مدل‌های مختلف وجود دارد و از آن برای طبقه بندی انواع مواد غذایی و نظم بخشیدن به فضا استفاده می‌کنند. به این ترتیب شما به هر اقلامی که نیاز داشته باشید، به راحتی و سریع می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.  

اگر بخواهیم برای دسته دوم یا تزئینی‌ها مثال مناسبی بزنیم می‌توان به کابینت سوپری ظروف اشاره کرد که  یک محیط امن و منظم برای وسایل و ظروف شکستنی شما محسوب می‌شود.

کاربرد سوپرمارکت کابینت

کابینت‌های آشپزخانه از جمله لوازم ضروری خانه محسوب می‌شوند اما گاهی تمام وسایل خود را نمی‌توانیم در آن‌ها جای دهیم و یا اینکه مجبور می‌شویم به صورت فشرده داخل آن‌ها را پر کنیم و به همین دلیل اگر به دنبال یک وسیله خاص بگردیم، این کار بسیار سخت و اذیت کننده می‌شود. حتی ممکن است وسیله مورد نظر خود را پیدا نکنیم. اما همانطور که در بالا اشاره کردیم سوپرمارکت کابینت کاملا به شما کمک می‌کند تا یک انباری متحرک و منظمی داشته باشید.

 این کابینت‌های سوپرمارکت دار را می‌توان در قسمت‌ مختلف آشپزخانه از جمله اجاق گاز، یخچال و گوشه قرار داد و از مزیت‌های فوق العاده آن بهره برد. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا همه چیز در دسترس باشد. به عبارت بهتر، از آنجایی که  سبدهای سوپر مارکتی همگی دارای ریل هستند و به صورت ریلی از داخل کابینت خارج می‌شوند، بنابراین شما به راحت‌ترین شکل ممکن می‌توانید به تمام لوازم داخل کابینت حتی آن‌هایی که در انتها قرار دارند، دسترسی داشته باشید‌. در این شرایط نیاز نیست وسایل دیگر را جا به جا کنید.

سوپرمارکت کابینت

راهنمای انتخاب سبد سوپرمارکتی مناسب

اگر قصد دارید سبد سوپرمارکتی مناسب برای آشپزخانه خود بخرید، باید ابتدا نیاز خود را مشخص کنید و همچنین فضای آشپزخانه را نیز در نظر بگیرید. سعی کنید با توجه به این موارد دامنه انتخاب خود را محدودتر کنید. به عنوان مثال، شما باید از خودتان بپرسید که آیا مکان مناسبی برای قرار دادن خریدهای خوراکی خود نیاز دارید یا اینکه فقط به دنبال یک سبد سیب زمینی و پیازهستید؟ علاوه بر این مورد، آیا آشپزخانه شما فضای کافی برای نصب یک سبد سوپری یخچالی دارد؟ بعد از تعیین این موارد به سراغ خرید کالای مورد نظر خود بروید. البته کیفیت را فراموش نکنید و حتما کابینت سوپری مرغوب و باکیفیت بخرید.

آشنایی با انواع کابینت سوپرمارکت دار

سبد سوپرمارکتی یخچالی

سوپری یخچالی از جمله موارد پرکاربرد است که در ارتفاع بین ۹۰ تا ۲۳۰ و عرض ۴۰ سانت تا ۶۰ سانت ساخته می‌شود. این وسیله کاربردی دقیقا شکلی شبیه به قفسه‌های یخچال را دارد. اگر بخواهیم شکل ظاهری و نوع عملکرد آن را توضیح دهیم می‌توان گفت در هنگام نصب قسمتی از سبدها بر روی درب کابینت و قسمت دیگر داخل کابینت نصب می‌شود؛ بنابراین  زمانی که شما درب را باز می‌کنید، سبد پشتی جلوتر می‌آید و به تمام قسمت‌ها به راحتی می‌توانید دسترسی داشته باشید‌.

نکته قابل توجه در این نوع محصولات این است که در محل قرارگیری و نصب سبدها، شیارهایی با شکاف تعبیه می‌شود تا بتوانید با توجه به ارتفاع مواد غذایی سبدها را جا به جا کنید.

سوپرمارکت کابینت

سبد سوپرمارکتی کنج

از آنجایی که کابینت‌های کنج در بیشتر خانه‌ها وجود دارد، یک چالش اساسی اینجا مطرح می‌شود و آن دسترسی دشوار به وسایل انتهای کابینت است. اما سازندگان تجهیزات آشپزخانه این مشکل را با سبد سوپر کنج حل کرده‌اند و شما می‌توانید به راحتی به تمام چیزهایی که نیاز دارید، دسترسی داشته باشید. این محصول کاربرد زیادی دارد و به کمک آن می‌توان از فضای کابینت که در کنج بی استفاده مانده به صورت بهینه و آسانی بهره برد.

سوپری کنار گاز

این نوع محصول از دیگر کابینت های سوپرمارکت دار پر کاربرد است که در کنار اجاق گاز آن را قرار می‌دهند. از این مکان بیشتر برای قرار دادن روغن، ادویه و سایر وسایل مورد نیاز برای پخت و پز استفاده می‌کنند. اگر بخواهیم از نظر ظاهری و ابعاد آن را بررسی کنیم این سبدها معمولا کوچک‌تر و کم عرض‌تر از سایر سبدهای سوپری هستند. 

سوپرمارکت کابینت

سوپری مواد شوینده 

مواد شوینده از جمله اقلامی است که در هر آشپزخانه‌ای وجود دارد و یکی از دغدغه‌هایی که افراد دارند، قرار دادن این وسایل در جای مناسب است که هم دور از دسترس کودکان باشد و هم نظم آشپزخانه را بهم نزند. سوپری مواد شوینده این مشکل را کاملا برطرف می‌کند. این محصول در  کنار ماشین لباس شویی و یا ماشین ظرف شویی قرار می‌گیرد تا دسترسی به آن راحت باشد.  همچنین می‌توان از سبد ریلی داخل کابینت برای این منظور استفاده کرد.

در این مقاله با مفهوم و کاربرد و انواع سوپرمارکت کابینت آشنا شدیم. در حقیقت به کمک این محصولات می‌توانید یک فضای فوق العاده داشته باشید. با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد به سراغ خرید اکسسوری‌های مناسب خود بروید و به بهترین و بهینه‌ترین شکل ممکن از فضای آشپزخانه خود استفاده کنید.

سوالات متداول:
  1. چگونه می‌توان کمبود فضا را در آشپزخانه حل کرد؟

بهترین راه استفاده از انواع اکسسوری ها و سوپرمارکت کابینت است.

  1. سوپرمارکت کابینت چیست؟

سوپرمارکت کابینت که به آن سوپری یا انباری متحرک نیز می‌گویند بر اساس نیاز مشتریان ساخته شده‌اند و به شما کمک می‌کنند تا از فضای خود به صورت بهینه استفاده کنید.

  1. کابینت سوپرمارکت دار به چند دسته تقسیم می‌شود؟

 به دو دسته ضروری و تزئینی

  1. انواع سوپرمارکت کابینت شامل چه مواردی می‌شود؟

 سوپرمارکت یخچالی، شوینده، ظروف، کنج، کنار گاز و…

  1. مزایای استفاده از سوپری‌های آشپزخانه چیست؟

باعث نظم بخشیدن به محیط می‌شود و همچنین به ما کمک می‌کند به صورت بهینه از فضا اسفاده کنیم و به آسانی به وسایل مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *