این اشتباهات در خرید کابینت آشپزخانه رایج هستند

اگر قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه را دارید، یکی از بهترین روش‌ها خرید کابینت جدید است. اما گاهی با وجود انجام این کار و تعویض کابینت، نتیجه کار اصلا دلنشین نمی‌شود و تنها هزینه و زمان ما هدر می‌رود. برای اینکه بتوانید از زمان و هزینه خود به درستی استفاده کنید و در نهایت از نتیجه راضی باشید و دچار اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه نشوید، بهتر است که قبل از هر اقدامی، اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید. در ادامه درباره اشتباهاتی رایجی صحبت خواهیم کرد که برخی افراد در زمان خرید و تعویض کابینت آشپزخانه انجام می‌دهند. آشنایی با این موارد و انجام ندادن آن‌ها، به شما کمک خواهد کرد که به بهترین شکل فضای آشپزخانه خود را تغییر دهید و زیبایی را به خانه خود هدیه بخشید.

اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه

به کیفیت محصول توجه نمی‌کنید

از جمله مهمترین اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه که بعضی‌ افراد در زمان تعویض کابینت خانه خود انجام می‌دهند این است که به کیفیت توجهی ندارند و خیلی سریع و شتاب زده عمل می‌کنند. این کار باعث می‌شود بعد از طی مدتی کیفیت پایین محصول دردسرهای زیادی برای صاحب خانه ایجاد کند. به عنوان مثال، درب و دستگیره کابینت کنده می‌شود یا شکل ظاهری آن تغییر می‌کند. به همین دلیل، از همان ابتدا باید به صورت ویژه کیفیت را در نظر بگیرید. عوامل مختلفی می‌تواند در بی توجهی به این موضوع دخیل باشد که از جمله این موارد می‌توان به بودجه کم، عدم آگاهی، مراجعه نکردن به فروشگاه‌های معتبر، کمک نگرفتن از مشاورها و افراد متخصص اشاره کرد. برای حل مشکل اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه مشکل بهتر است حتما بودجه کافی کنار بگذارید و از تجربیات افراد مجرب کمک بگیرید.

توجه داشته باشید خرید کابینت بی‌ کیفیت نه تنها صرفه جویی در هزینه شما نیست، بلکه هم باعث ایجاد محیط نازیبا می‌شود و هم مجبور خواهید بود پول تعمیر یا تعویض آن را بپردازید. بنابراین از همان ابتدا با توجه بودجه‌ای که در اختیار دارید، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

نور و ابعاد آشپزخانه را در نظر نمی‌گیرید

هر آشپزخانه‌ای دارای معماری مخصوص به خود است و بی توجهی به ویژگی‌های آن منجر به اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه و تصمیم‌گیری غلط در تهیه کابینت مناسب خواهد شد. بعضی آشپزخانه‌ها به دلیل داشتن پنجره یا به خاطر نوع ساخت بسیار نورگیر هستند و فضای روشن دارند. اما در نقطه مقابل، آشپزخانه‌هایی وجود دارند که پنجره یا نور کافی ندارند. ما نمی‌توانیم یک نسخه یکسان برای تمام خانه‌ها بپیچیم و طبق آن عمل کنیم. شما حتما قبل از خرید باید فضای خانه خود را در نظر بگیرید و در نهایت با توجه به ابعاد و نور تصمیم گیری کنید.

توصیه کلی ما این است که برای آشپزخانه‌های کوچک از کابینت کلاسیک استفاده نکنید و به سراغ سبک مدرن بروید. همچنین اگر نور کافی ندارید استفاده از رنگ‌های تیره برای شما مناسب نیست زیرا باعث می‌شود محیط کوچکتر به نظر برسد. اما در صورتی که آشپزخانه شما بزرگ است و نور کافی دارد می‌توانید به سراغ سبک‌های کلاسیک و رنگ‌های تیره‌‌ تر بروید.

تمام فضا را با کابینت پر می‌کنید

یکی دیگر از اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه که ممکن است به سراغ آن برویم، سفارش محصول به تعداد زیاد است. برخی‌ها دوست ندارند هیچ فضای خالی در آشپزخانه خود باقی بگذارند و به همین دلیل، تمام فضا را با کابینت پر می‌کنند؛ یا از آنجایی که برخی افراد وسایل زیادی برای قرار دادن در داخل کابینت‌ها دارند، بر این تصور هستند که استفاده از تعداد زیاد کابینت می‌تواند راه حل مناسبی باشد. اما در حقیقت، این کار اشتباه است و باعث ایجاد یک محیط شلوغ می‌شود. بهتر است قبل از سفارش، اطلاعاتی درباره اصول چیدمان به دست بیاورید. می‌توانید در اینترنت سرچ کرده و مقالات مربوط به این موضوع را مطالعه کنید یا از مشاوران مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

اگر دلیل شما برای تهیه تعداد زیاد کابینت این است که وسایل زیادی دارید، بهترین راه حل استفاده از اکسسوری‌ها است. انواع اکسسوری به شما کمک می‌کنند تا تمام وسایل خود را به بهترین شکل در کابینت‌های خود جا دهید. همچنین نظم و زیبایی به محیط می‌بخشند. از جمله این اکسسوری‌ها می‌توان به اکسسوری کشویی، مخصوص سطل زباله، آب چکان، گیره‌هایی برای آویزان کردن در قابلمه و موارد دیگر اشاره کرد.

اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه

اندازه گیری شما اشتباه است

زمانی که قصد دارید فضای آشپزخانه را برای ساخت و نصب کابینت اندازه‌گیری کنید، ممکن است دچار اشتباه شوید و همین موضوع در نتیجه نهایی تاثیر خواهد داشت و به دلیل نامتناسب بودن اندازه‌ها یک محیط نامناسب و نامرتب خواهید داشت. برای جلوگیری از این مشکل دو راه حل وجود دارد اول اینکه اگر خودتان قصد اندازه گیری دارید حتما طبق اصول این کار را انجام دهید و در نوشتن اندازه‌ها دقت کافی داشته باشید. راه حل دوم که بهترین روش محسوب می‌شود کمک گرفتن از متخصصین است.  بعضی شرکت‌ها تمام مراحل تهیه کابینت را از همان ابتدا انجام می‌دهند و اندازه گیری قبل از شروع ساخت نیز یکی از این مراحل محسوب می‌شود. آن‌ها به خوبی با اصول این کار آشنا هستند و به همین دلیل احتمال اشتباه به حداقل می‌رسد.

نصب بدون کمک گرفتن از متخصص

یکی دیگر از اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه این است که ما در زمان نصب از متخصص کمک نگیریم و خودمان دست به کار شویم. با وجود اینکه نصب کابینت کار زیاد دشواری نیست اما اصولی دارد که بی توجهی ‌به این موارد باعث ایجاد مشکلاتی در آینده می‌شود. از جمله عواقب نصب نادرست این است که بعد از مدتی بین کابینت‌ها فاصله ایجاد شده و ممکن است وقت و هزینه شما برای تغییر دکوراسیون به هدر برود. از آنجایی که مراحل نصب کابینت‌ها با یکدیگر متفاوت است، یک نصاب حرفه‌ای با در نظر گرفتن نوع محصول و دیگر موارد لازم به صورت کاملا حرفه‌ای و اصولی این کار را برای شما انجام می‌دهد و به این ترتیب می‌توانید به کمک آن‌ها از عواقب بعدی جلوگیری کنید و یک آشپزخانه زیبا و مرتب داشته باشید.

اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه

توجه نکردن به رنگ دکوراسیون 

اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه مهم دیگری که خیلی از خانواده‌ها به آن توجه نمی کنند، بی توجهی به رنگ خانه و تناسب آن با محصول انتخابی است. در خرید کابینت اگر به رنگ دکوراسیون و دیوارها توجه نکنید، بدون شک انتخاب نادرستی خواهید داشت و خیلی زود پشیمان خواهید شد. بنابراین از همان ابتدا فضای کلی خانه و لوازم خود را در نظر بگرید و به سراغ رنگی بروید که با این موارد هماهنگی داشته باشد. استفاده از رنگ‌هایی که هیچ هارمونی با محیط خانه ندارد یا استفاده از چند رنگ مختلف می‌تواند یک فضای نازیبا خلق کند. اگر اطلاعات زیادی درباره هارمونی رنگ‌ها ندارید، می‌توانید قبل از تصمیم گیری نهایی در اینترنت تحقیق کنید یا از افراد متخصصی که در این زمینه علم کافی دارند، کمک بگیرید.

در پایان این نکته را نیز اضافه می‌کنم که کابینت از جمله کالاهای مهم در دکوراسیون خانه ما محسوب می‌شود و از آنجایی که سبک خانه‌ها تغییر یافته و بیشتر آشپزخانه‌ها بدون دیوار و در ساخته می‌شوند، بنابراین انتخاب کابینتی که مناسب فضای خانه شما باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر دقت کافی نداشته باشید و اشتباهات خرید کابینت آشپزخانه را انجام دهید، خیلی زود با عواقب متعددی رو به رو می‌شوید و حتی ممکن است دوباره مجبور به پرداخت هزینه تعویض یا تعمیر شوید.

سوالات متداول:
  1. اشتباهات رایج در خرید کابینت کدام موارد هستند؟

توجه نکردن به کیفیت، بی توجهی به نور و ابعاد آشپزخانه، استفاده از تعداد زیاد کابینت، اندازه گیری اشتباه، نصب توسط خود شخص و بی توجهی به رنگ دکوراسیون خانه

  1. آیا استفاده از کابینت سبک کلاسیک برای آشپزخانه های کوچک درست است؟

خیر زیرا باعث می‌شود که فضای آشپزخانه، کوچکتر به نظر برسد. بنابراین بهتر است به سراغ سبک مدرن بروید.

  1. بعد از خرید کابینت، خود شخص می‌تواند اقدام به نصب آن کند؟

 خیر زیرا نصب کابینت اصولی دارد و باید از نصاب حرفه‌ای کمک بگیریم.

  1. اندازه گیری اشتباه آشپزخانه قبل از تهیه کابینت چه عواقبی دارد؟

از آنجایی که کابینت‌ها باید متناسب با فضای آشپزخانه شما باشند، اگر در اندازه گیری اشتباه کنید احتمال اینکه این تناسب حفظ نشود، زیاد است.

  1. آیا در خرید کابینت باید رنگ دکوراسیون خانه را نیز در نظر بگیریم؟

بله بهتر است حواستان به هماهنگی رنگ‌ها باشد.